lodní lana

Důležité informace k pronájmu lodí

Navigace:
Základní informace
Je nutné mít kapitánský průkaz?
Zaškolení pro řízení lodi
Převzetí a vrácení lodi
Kapacita lodí
Vybavení lodi
Stravování na lodi
Úhrada pohonných hmot
Pojistění plavidla
Všeobecné obchodní podmínky
Všeobecné obchodní podmínky
Provozní řád půjčovny Slapy - Nebřich
Provozní řád půjčovny Slapy - Nebřich
Provozní řád půjčovny Týn nad Vltavou
Provozní řád půjčovny Týn nad Vltavou
Základní pravidla plavebního provozu
Základní pravidla plavebního provozu
Podmínky užití webového rozhraní + GDPR
Podmínky užití webového rozhraní + GDPR
Formulář pro odstoupení od smlouvy
Formulář pro odstoupení od smlouvy
Reklamační řád
Reklamační řád
Plavební mapa Vltava (Slapy)
Plavební mapa Vltava (Slapy)
Plavební mapa Vltava (Kamýk)
Plavební mapa Vltava (Kamýk)
Plavební mapa Vltava (Orlí­k)
Plavební mapa Vltava (Orlí­k)
Plavební mapa Kořensko - České Budějovice
Plavební mapa Kořensko - České Budějovice
 


Základní informace

V naší půjčovně obytných kajutových motorových lodí v současné době nabízíme k pronájmu osm plavidel. Od roku 2012 je naším domovským přístavem MARINA NAPALUBU - NEBŘICH, nacházející se v Lesním tábořišti Nebřich na Slapské přehradě. V roce 2015 byla založena druhá partnerská půjčovna v TÝNU NAD VLTAVOU.
S plavidly se můžete toulat buď po Slapské přehradě, nebo vyplout směrem k přehradě Orlík a doplout až do Hluboké nad Vltavou nebo Českých Budějovic.
S plavidly kotvícími v Týnu nad Vltavou je možné plout dvěmi směry a to buď přes přehradu Kořensko směrem na Orlickou přehradu a nebo směrem do Českých Budějovic.

Je nutné mít kapitánský průkaz?

K řízení těchto lodí nepotřebujete vlastnit průkaz Vůdce malého plavidla (VMP) ani žádné jiné osvědčení. Je však nutné se řídit Provozním řádem půjčovny, Příručkou uživatele daného plavidla, Všeobecnými obchodními podmínkami a Pravidly plavebního provozu. Tyto dokumenty jsou ke stažení na našich webových stránkách v sekci "DULEŽITÉ INFORMACE". Příručku uživatele a výše zmiňované dokumenty obdržíte současně s potvrzením rezervace a jsou také součástí výbavy lodí. Rozdíl mezi vlastníky (VMP) a těmi, kteří ho nemají je jen ten, že maximální povolená rychlost plavby je omezena do 15km/hod.

Zaškolení pro řízení lodi

Při převzetí lodi budete námi pověřenou osobou seznámeni s jejím řízením, ovládáním a absolvujete zkušební plavbu, kde si vyzkoušíte manévrování a bezpečné přistání u břehu. Zároveň Vás seznámíme s plavební mapou, upozorníme na nebezpečná místa a doporučíme bezpečná kotviště. Abychom Vám mohli předat loď co nejdříve, je velice duležité, aby jste příručku uživatele plavidla měli před nástupem na palubu již prostudovanou. V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností Vám vše samozřejmě rádi vysvětlíme před vyplutím.

Převzetí a vrácení lodi

Pokud si loď půjčíte v marině na Slapech, převzetí a vrácení lodi probíhá vždy v domovském přístavu "MARINA NAPALUBU - SLAPY -NEBŘICH"
Pokud si loď půjčíte v Týnu nad Vltavou, převzetí a vrácení lodi probíhá vždy v přístavu "MARINA NAPALUBU - TÝN NAD VLTAVOU"
Jednosměrné plavby z kapacitních důvodů neprovozujeme.

Délky pronájmu - Nebřich, vodní nádrž Slapy

Od května do konce září:
Mini týden: od Neděle (18hod) do Pátek (13hod)
Víkend: od Pátek (16hod) do Neděle (15hod)
Týden: od Neděle (18hod) do Neděle (10hod)
Extra termín: přesný čas dle tel. dohody cca. od 18hod do 13hod

Délky pronájmu - Týn nad Vltavou, vodní nádrž Kořensko

Od Května do konce září:
1/2 týden: od Středy (18hod) do Soboty (13hod)
1/2 týden: od Soboty (18hod) do Středy (13hod)
Týden: od Soboty (18hod) do Soboty (13hod)
Prodloužený víkend: od Čtvrtek (18hod) do Neděle (13hod)
Všední týden: od Neděle (18hod) do Čtvrtek (13hod)
Celý týden: od Neděle (18hod) do Neděle (13hod)
Extra termín: přesný čas dle tel. dohody cca. od 18hod do 13hod

Poslední den pronájmu je nutné předat loď v takovém stavu, v jakém jste si ji půjčili. Pokud pouze umyjete nádobí, budeme Vám účtovat příplatek za úklid. Abyste se tedy vyhnuli zbytečnému příplatku, doporučujeme umýt palubu, okna, WC, umyvadla, uklidit a vyluxovat úložné prostory včetně interiéru. Vysavač a čisticí prostředky jsou k zapůjčení na marině.

Pokud se na závěr své plavby nechcete zdržovat úklidem zapůjčeného plavidla, nabízíme možnost závěrečného úklidu pracovníky našeho přístaviště za poplatek. Nabízenou službu je třeba objednat dopředu a přistavit plavidlo k převzetí minimálně o hodinu dříve než je dohodnutý čas ve smlouvě.

  • Na všech plavidlech jsou zvířecí miláčci přísně zakázání !!!

Kapacita lodi

U popisu lodi je vždy určen maximální počet osob, který daná loď může pojmout. Dále je nutné si uvědomit, že při maximálním možném obsazení lodi je více náročné uskladnění nejen osobních věcí, ale i Vás samotných. Proto v žádném případě není možné, aby na lodi bylo více osob, než pro kolik je daná loď určena.

Vybavení lodi

Vybavení lodi zahrnuje tyto věci: záchranný kruh, vesty, fendry, pádla, háček, lékárnička... Samozřejmostí je i základní vybavení kuchyně (příbory, hrnce, škrabka, otvírák na konzervy a víno, struhadlo, nádobí pro maximální počet osob, kompresorová chladnička a vařič). Na lodích je také splachovací záchod, který je oddělený od kajuty. Plavidla jsou také vybavena pevným zásobníkem na užitkovou vodu. Dále je na lodích standardní vybavení, které je nutné mít během plavby u sebe (mapy, lodní osvědčení plavidla, Pravidla plavebního provozu, informace o zdymadlech a přehradách, kde jsou uvedena i všechna důležitá telefonní čísla atd.).
Mezi vybavení lodí nepatří přikrývky ani povlečení. Vzhledem k omezenému úložnému prostoru proto doporučujeme vzít si vlastní spací pytle, které jsou skladnější než přikrývky a polštáře. Z hygienických důvodů také doporučujeme si sebou vzít vlastní prostěradlo nebo deku.

Stravování na lodi

V okolí přehrady se nachází množství rekreačních zařízení, ve kterých se nachází restaurace či obchody umožňující doplnění potravin. Je však potřeba si uvědomit, že v měsících květen a září fungují pouze některá z těchto zařízení, a že vybavenost obchodů může být omezena. Proto doporučujeme dovézt si alespoň některé základní potraviny.  
Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit sortiment firmy Expres Menu: objednat "EXPRES MENU"

Úhrada pohonných hmot

Vaši plavbu začínáte s plnou nádrží a během výpůjčky plavidla není nutné a prakticky ani možné pohonné hmoty doplňovat. Nádrže lodí jsou dostatečně velké a jejich obsah vystačí po celou dobu pronájmu. Úhrada pohonných hmot probíhá pomocí fixní sazby za jednu hodinu chodu motoru (tzv. motohodina). Při převzetí plavidla zapíšeme počáteční stav motohodin do předávacího protokolu a při vrácení plavidla vypočítáme na základě projetých motohodin částku na uhrazení paliva. Každé plavidlo je vybaveno počítadlem motohodin. Cena za jednu motohodinu s ohledem na současné ceny pohonných hmot je stanovena dle typu plavidla od 150,- Kč do 220,-Kč za jednu motohodinu.

Pojištění plavidla

Pojištění se řídí podmínkami stanovenými pojišťovnou, u níž je plavidlo pojištěno. Plavidlo je pojištěno pro případ havárie a škody způsobené provozem motorového plavidla. Vzniklé škody či újmu, popř. i náklady, které nejsou kryty pojistným plněním a škody do výše 15.000,-Kč, hradí vždy Nájemce. Všechny škody musí být nahlášeny ihned po jejich vzniku Půjčovně.

Půjčovna lodí Napalubu.eu – pronájem obytných motorových lodí,
hausbotů a rybářských lodí bez kapitánských zkoušek – netradiční dovolená v tuzemsku.