Změnit heslo

Jak to všechno vlastně začalo?

Vše to vlastně začalo snem jednoho malého kluka, kterému nikdy nechybělo odhodlání, touha objevovat a schopnost napadnout ostatní svým nadšením k uskutečnění svých snů.

 

K vodě to tohoto malého kluka táhlo vždycky. Těžko, zda v něm tuto lásku probudili jeho rodiče, kteří ho brávali na společnou rodinnou dovolenou k moři vždy, když se podařilo vyjednat povolení v dobách, kdy to zdaleka nebylo tak jednoduché jako dnes. Zažíval zde své první dobrodružné cesty, na kterých si hrál s lodičkami převážně vyřezanými ze dřeva. Možná rozhodl vánoční dárek pod stromečkem jednoho štědrého večera uprostřed 80. let minulého století, kdy zde objevil kapitánskou uniformu. Vše to vlastně začalo snem jednoho malého kluka, kterému nikdy nechybělo odhodlání, touha objevovat a schopnost nakazit ostatní svým nadšením k uskutečnění svých snů. K vodě to tohoto malého kluka táhlo vždycky. Těžko říct, zda v něm tuto lásku probudili jeho rodiče, kteří ho brávali na společnou rodinnou dovolenou k moři vždy, když se podařilo vyjednat povolení v dobách, kdy to zdaleka nebylo tak jednoduché jako dnes. Zažíval zde své první dobrodružné cesty, na kterých si hrával s lodičkami převážně vyřezaných ze dřeva. Možná rozhodl vánoční dárek pod stromečkem jednoho štědrého večera uprostřed 80. let minulého století, kdy zde objevil kapitánskou uniformu.

.

Ať už to začalo kdekoliv, jisté je, že v průběhu života byl tento chlapec a později mladý muž, ponořený buď po lokty v motorech různých aut a motorek nebo alespoň po kotníky ve vodě, pokud nemohl být ponořený celý. To se později ukázalo jako skvělá kombinace. Když si pořídil za své první uspořené peníze nejprve nafukovací člun a později konečně svou první „pořádnou“ motorovou loď s kajutou. K „pořádné“ lodi mělo tehdejší plavidlo hodně daleko, jak pochopil postupem času. Plný nadšení a odhodlání se pustil do bláznivé rekonstrukce této první lodi se svým pověstným smyslem pro detail. Díky podpoře celé rodiny a svých blízkých přátel se podařilo za víc než rok dovést tuto rekonstrukci do zdárného konce a tak se mohl stát hrdým vlastníkem lodi, u které znal každý šroubek. Jeho chlouba dostala jméno „Alice“ po jeho dcerce, která ve stejném období vyrůstala v branickém přístavu. Začali jeho nadšené první výpravy po řece, kam zval všechny své věrné blízké, kteří při něm po celou dobu stáli.

Čím více se se svou novou lodí sžíval, tím jeho vášeň přerůstala v touhu, aby se mu koníček mohl stát povoláním a mohl sdílet a přenášet své nadšení na podobně vyladěné lidi – své budoucí zákazníky. A tak se znovu pustil do lopotné práce, další rekonstrukce lodi přizpůsobené potřebám zákazníků, zjišťování všech formalit, příprava příruček, brožur, schvalování všech potřebných náležitostí úřady atd. To vše vedle svého tehdejšího zaměstnání s manželkou a malou dcerkou po boku.

 

Důležité milníky

1985

Někde tady to začalo, sen malého kluka řídit loď, jednoho Štědrého večera nachází kapitánskou uniformu pod stromečkem…

2008

Pořízení první lodi – klukovský sen začíná mít reálné obrysy, za uspořené peníze pořizuje svou první loď- nebo spíš vrak lodi

2009

Rekonstrukce lodi a úspěšné dokončení, loď dostává jméno „Alice“ po své dcerce, která vyrůstá v branickém přístavu. Začínají první nadšené plavby po Vltavě s kamarády a s rodinou

2010

Zahájení první sezony, kotviště Skalice na Slapech. Konečně, plný nervozity a očekávání se seznamuje společně s rodinou a kamarády s prvními zákazníky. Jelikož jeho přístup je zodpovědný a přátelský, mnoho klientů, z kterých se časem stali kamarádi i členové týmu, zůstává věrných až dodnes. S nimi se můžete setkat třeba i při předávání plavidel.

2011

Pořízení druhého plavidla, první sezóna skončila, povedla se, byla úspěšná a opět nastává nekonečná dřina a koloběh jejich kompletních rekonstrukcí….

2012

Napalubu se stěhuje z původního kotviště Skalice na Slapech do kotviště Marina Nebřich v Lesním tábořišti, které vlastníma rukama s pomocí všech blízkých vybudoval pro spokojenost zákazníků k obrazu svému. Zde působí dodnes.

2013

narodil se další kapitán, syn Šimon a v listopadu hrdý táta po něm pokřtí novou loď na jméno Šimtata – Šimon a táta 🙂

2014

nastává expanze a část plavidel ze Slap se přesouvá do Týnu nad Vltavou, s kamarádem Radkem Dubovým zakládáme druhou partnerskou půjčovnu.

2015

Pověření a potvrzení  o odborné způsobilosti k ověřování praktických dovedností a zkoušek při vedení malých plavidel pro všechny kategorie M, M24, S od Státní plavební správy.Toto je důležité pro všechny, kteří se chtějí stát kapitánem a firma Napalubu.eu jim v tom od této chvíle může oficiálně pomoci.

2020

Pořízení nového typu plavidla Blue legend a v této souvislosti zahajujeme nový projekt Plavba s kapitánem, s. r. o., který se bude zabývat plavbami po Praze s kapitánem a kondičními plavbami

Vize a hodnoty

null

Profesionální přístup

Díky nasbíraným zkušenostem v průběhu posledních deseti let se nám podařilo pochopit vaše potřeby a současně poznat možnosti lodního světa. Tyto zkušenosti se nám daří zúročit v profesionálním přístupu k Vám.
null

Spolehlivost

Spolehlivost pro nás znamená nejen dodržet dojednané závazky vůči Vám, ale také mít spolehlivé a funkční lodě. Pokud i přes veškerou snahu dojde k jakékoliv technické závadě, zajišťujeme non-stop technickou podporu, která se snaží bezodkladně problém řešit.
null

Zaškolení

Vnímáme Vaše časté obavy z řízení lodi, se kterou nemáte předchozí zkušenosti.Jako jedni z mála si dáváme opravdu záležet na důkladném proškolení nezkušené posádky
null

Klidné prostředí

Víme, že od dovolené očekáváte především klid a odpočinek bez stresu. Domovská marina leží v klidném prostředí v Lesním tábořišti Nebřich, kde najdete potřebné zázemí a klid pokud si netroufáte vyrazit dál do neznáma.
null

Přátelská atmosféra

K dovolené patří uvolněná přátelská atmosféra a k dovolené na vodě dvojnásob. Přejeme si, abyste se u nás cítili příjemně hned od prvních okamžiků, proto volíme neformální přístup a rádi si s vámi potykáme hned v úvodu...

Popluj s námi a staň se kapitánem